M20150585

LINK ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ

Σάββατο 20 Απριλίου 2013

Πάμε με την Χρυσή Αυγή της Βόρειας Αγγλίας

Δύο παιχνίδια βρίσκεται στο πάγκο της Σάντερλαντ ο Πάολο Ντι Κάνιο και το αγωνιστικό πρόσωπο της ομάδας έχει καλυτερεύσει αισθητά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα πως και στην ήττα από την Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και στη νίκη με τη Νιούλαστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», η Σάντερλαντ κέρδιζε στα ημίχρονα. Με τους «μπλε» του Λονδίνου, δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα, όντως μετριότατη στο δεύτερο 45λεπτο, αντίθετα με το δεύτερο παιχνίδι στο οποίο αν και τυχερή, καθώς το γκολ του Σισέ που δεν μέτρησε ο βοηθός, ήταν κανονικό και όχι οφσάιντ, προέκτεινε το προβάδισμά που είχε στο ημίχρονο κι έφθασε άνετα στο τελικό 0-3. Αν απομονώσουμε αυτή τη φάση, οι παίκτες του Πάολο Ντι Κάνιο ήταν πολύ καλύτεροι και δίκαια πήραν τη νίκη. Ο Ιταλός προπονητής ντεμπουτάρει στο «Στάδιο του Φωτός», απέναντι στην Εβερτον. Στην κατάσταση που παρουσιάστηκε η Σάντερλαντ στο ντέρμπι μίσους με τις «καρακάξες» δεν γίνεται να μην πονταριστεί,  ενώ αυτό που κάνει μεγάλη εντύπωση είναι πως ήδη οι παίκτες της ομάδας της Βόρειας Αγγλίας, αποθεώνουν το νέο τους πτοπονητή.